Damon Albarn - Everyday RobotsNa ten solowy album czekają nie tylko wierni fani Blur, ale przynajmniej połowa muzycznego świata. Mimo że Damon Albarn na scenie obecny jest od ćwierćwiecza to album, którego kolejną, bardzo oszczędną i tajemniczą odsłonę pokazał nam kilka dni temu, będzie jego debiutem.

Krążek Albarna będzie nosił tytuł Everyday Robots (okładka albumu widoczna po lewej), a na sklepowe półki trafi 28 kwietnia. Znajdzie się na nim 12 utworów, a będzie dostępny w kilku wersjach w tym w wersji deluxe wzbogaconej o dodatek DVD, na którym będzie można znaleźć nagranie z koncertu w Fox Studios w Los Angeles. Sam Albarn opisał materiał, który znalazł się na płycie słowami folk soul.

Wcześniej, bo już 3 marca pojawi się singiel promujący całe wydawnictwo, którego mały przedsmak możecie zobaczyć poniżej. Piosenka promująca krążek również będzie nosić tytuł Everyday Robots, a zostanie wydana w formie cyfrowej oraz na 7-calowym winylu (ciemna okładka).

Nad całym krążkiem Damon pracował wraz z Richardem Russellem z wytwórni płytowej XL Recordings, który odpowiada za jego produkcję oraz skupił się głównie na sekcji rytmicznej materiału. Zaraz po wydaniu Everyday Robots Albarn ma zamiar zabrać się do pracy nad nową płytą Blur. Poniżej znajdziecie całą tracklistę albumu w wersji deluxe. Pewne jest to, że jest to jeden z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku, jeżeli nie najbardziej. A po wydaniu z chęcią zobaczymy pana Albarna ponownie w Polsce – może Open’er? Kto wie?

Damon Albarn - single Everyday Robots

Everyday Robots:

1. Everyday Robots
2. Hostiles
3. Lonely Press Play
4. Mr Tembo
5. Parakeet
6. The Selfish Giant
7. You and Me
8. Hollow Ponds
9. Seven High
10. Photographs (You Are Taking Now)
11. The History Of A Cheating Heart
12. Heavy Seas Of Love

Everyday Robots DVD:

1. Track x Track Video (Bundle Only)
2. Everyday Robots (live from Fox studios Los Angeles)
3. Hostiles (live from Fox studios Los Angeles)
4. Lonely Press Play (live from Fox studios Los Angeles)
5. Hollow Ponds (libe from Fox studios Los Angeles)

Nie ma więcej wpisów