Bon Iver w powszechnej świadomości kojarzony jest głównie z liderem Justinem Vernomem. Wokalista jednak niejednokrotnie podkreślał, że Bon Iver, to nie jedna osoba, a grupa muzyków. Teraz jeden z nich – perkusista i pianista – Sean Carey postanowił skupić się na solowej karierze – na wiosnę, zapowiedział wydanie nowego albumu – Range of Light.

Jedną z głównych inspiracji którą wymienia artysta, to natura i przyroda. Oprócz tego, S. Carey wspomina o rejonach Californii i Arizony, gdzie spędzał dzieciństwo. Nazwę albumu, zaczerpnięto od amerykańskiego przyrodnika Johna Muir’a – założyciela Sierra Club – pierwszej organizacji ochrony przyrody i środowiska w Stanach Zjednoczonych.

Range of Light ukaże się 31 marca, za pośrednictwem wytwórni Jagjaguwar. Będzie to drugi krążek S. Carey’a pomijając EP-kę – Hoyas z 2012 roku. Całość wydawnictwa składa się z 9 utworów i została nagrana w April Base Studios w stanie Wisconsin. Studio to, należy do Justina Vernona, który również pojawi się na albumie – tym razem jako gość.

Na rozbudzenie apetytu S. Caley udostępnił przedsmak nadchodzącego albumu. Możemy posłuchać pierwszego utworu z nadchodzącej płyty, zatytułowanego Fire Scene.

Range of Light:

1 Glass/Film
2 Creaking
3 Crown the Pines
4 Fire-Scene
5 Radiant
6 Alpenglow
7 Fleeting Light
8 The Dome
9 Neverending Fountain

Nie ma więcej wpisów