Polak, Węgier, dwa bratanki… Być może to słuszne porzekadło skłoni jeszcze więcej osób do podróży na południe. Wszystko za sprawą kolejnych ogłoszeń festiwalowych, których początek roku przyniósł zatrzęsienie. Tym razem jednak chodzi o Sziget Festival, który nie do końca zjednał sobie polską publiczność. Co dziwi, bo to jedna z ciekawszych pozycji na wakacyjnej liście koncertowej. W tym roku zapowiada się podobnie, choć wielu wykonawców jest dobrze znanych z występów w ostatnich latach u nas.

Nie zaskakuje ogłoszenie Queen Of The Stone Age, którzy od ponad roku przemierzają zakątki Europy, nie dziwi pojawienie się Placebo. Oprócz nich, na scenach będzie można zobaczyć Calvina Harrisa, Klaxons, Stromae, popularnych ostatnio Bastille i Imagine Dragons, a także Laidback Luke i Starlight Girls. To jednak dopiero początek wszelkich ogłoszeń, bo przecież trzeba wypełnić cały tydzień zabawy jaki proponują organizatorzy Sziget. Dla podkreślenia samego charakteru imprezy warto sprawdzić film podsumowujący edycję zeszłoroczną.

Trzeba przyznać, że podczas gdy giełda nazwisk naszych rodzimych festiwali ciągle trwa i w większości jest to recykling tego czego można było doświadczyć w ciągu dwóch ostatnich lat, w wielu innych krajach kolejne ogłoszenia sieją spustoszenie w portfelach chętnych festiwalowiczów. Można być jednak spokojnym, że Sziget zagwarantuje dobry line-up. Tegoroczna edycja pod hasłem Island of Freedom odbędzie się w dniach 11-18 sierpnia.

Nie ma więcej wpisów