Powiem szczerze: i dobrze! Bo jeśli nie w Kazachstanie, to pewnie znowu w Polsce. Ale chwila… Przepraszam, to nie o tym Stingu mówimy, choć sam tytuł mógłby na to wskazywać. Nie ma więc żadnych politycznych oświadczeń względem tego kraju, a sam Gordon Matthew Sumner ma się prawdopodobnie dobrze. I nie raz zawita z koncertami do naszego kraju.

Skupmy się jednak na samym projekcie Sting nie zagra w Kazachstanie, który jest grupą improwizacyjną czwórki muzyków pochodzących z Gdyni oraz Warszawy. Michał Miegoń, Mateusz Romanowski, Bibi Żukowska oraz Rafał Wawszkiewicz udostępnili właśnie utwory The Hard Way Inside oraz Entering Sadyba promujące ich debiutancki album.

Płyta powstawała na przełomie października i grudnia, a całość została nagrana i zarejestrowana w Studio Nr4 u Michała Miegonia, który zajął się również miksem i masterem. Sting nie zagra w Kazachstanie! ukaże się w limitowanej ilości 70 ręcznie numerowanych egzemplarzy. A na nim będzie można poczuć dawkę sporych eksperymentów z gatunku industrialnych dźwięków.

Tracklista przedstawia się następująco:

1. The Hard Way Inside
2. The Prince
3. Defy Lemon Part 1
4. Entering Sadyba
5. We Are the Friends
6. Tribute to Alanis
7. Blast Toys
8. Defy Lemon Part 2

Dwóch opublikowanych kawałków możecie posłuchać na profilu Bandcamp zespołu, a także na stronie oficyny FYH!Records, która debiutancki album grupy zamierza wydać. Premiera w połowie lutego.

Nie ma więcej wpisów