Fanom polskiej muzyki rockowej zespołu KNŻ z pewnością nie trzeba przedstawiać. Grupa, której liderem jest charyzmatyczny wokalista Kazik Staszewski na polskiej scenie muzycznej obecna jest już bowiem od ponad 20 lat.

Początki KNŻ sięgają roku 1992, kiedy przechadzający się po warszawskim Ogrodzie Saskim Kwiatek (Michał Kwiatkowski) spotkał spacerującego z dziećmi Kazika. Podczas krótkiej rozmowy, którą Panowie ze sobą odbyli przedstawił mu projekt czadowej kapeli z rapowanym wokalem. Na reakcję Kazika nie trzeba było długo czekać, jeszcze tego samego dnia oddzwonił do basisty i zgodził się na założenie zespołu.

Początkowo grupa grała jedynie utwory z solowych projektów Kazika, jednak później uległo to zmianie. Od tamtego czasu kilkukrotnie zmieniał się skład zespołu, grupa dołączyła do projektu Muzyka Przeciwko Rasizmowi, a na ich koncie pojawiło się kilka pełnowymiarowych albumów. Jednak wszystko do czasu. W 2004 roku zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności.

Na szczęście po czteroletniej przerwie w 2008 roku ku uciesze fanów Panowie postanowili wrócić do wspólnego grania, a 3 lata później otrzymaliśmy nawet kolejną – piątą już płytę zespołu pod tytułem  Bar La Curva / Plamy na słońcu. Gdyby tego było mało piosenka Plamy na słońcu, pochodząca z tego krążka czterokrotnie znalazła się na samym szczycie popularnej Listy Przebojów Trójki stając się jednym z największych przebojów 2012 roku.

Na polskiej scenie muzycznej bez wątpienia istnieje wiele ciekawych projektów muzycznych, których poczynania warto śledzić. Istnieją też takie, które urosły przez lata do miana legendy, której występ trzeba przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Tak bez wątpienia jest z zespołem KNŻ. Jeśli jeszcze nie widzieliście Kazika i spółki w akcji to już niedługo będziecie mieli ku temu idealną okazję. Zespół pojawi się bowiem na scenie warszawskiego klubu Stodoła już na początku lutego.

Kiedy: 7.02 (piątek)
Gdzie
: Warszawa, Stodoła (ul. Batorego 10)
Start:
 18:00
Bilety
: 55/62 zł – miejsca stojące // 75/82 zł – balkon

Nie ma więcej wpisów