Poznaniacy z zespołu Szezlong w październiku ubiegłego roku zdecydowali się wydać własnym sumptem swój debiutancki krążek pt. Learned Helplessness. Płyta została pozytywnie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i media, co spowodowało, że wokół tych czterech młodych chłopaków zrobiło się nieco szumu. W kategorii zeszłorocznych debiutów ich album to pozycja obowiązkowa. Ponadto, tuż przed końcem 2013 roku Panowie podzielili się ze światem swoim pierwszym wideoklipem zrealizowanym w popularnej konwencji DIY.

Zespół powstał w 2011 roku. Jak sami o sobie piszą, grają w poszukiwaniu nieszablonowego brzmienia, nieskrępowanej ekspresji i niepospolitej szczerości. Fani gitarowych brzmień, w szczególności amerykańskiej alternatywy lat dziewięćdziesiątych spod znaku m.in. Modest Mouse, Pavement, Guided by Voices, Pixies czy Sonic Youth, odnajdą w muzyce prezentowanej przez Szezlong coś dla siebie.

Muzycy już 30 stycznia zaprezentują swoje koncertowe możliwości w warszawskim klubie Kosmos Kosmos. Wraz z nimi na scenie zaprezentuje się grupa Queer Resource Center, w której każdy z czterech tworzących ją muzyków pochodzi z innego kraju – najciekawszy jest fakt, że jednym z nich jest były muzyk Modest Mouse – Robin Peringer.

Kiedy: 30.01 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Kosmos Kosmos (ul. Koszykowa 55)
Start: 21:00
Wstęp: 15 zł

Nie ma więcej wpisów