Na początek zeszłego roku otrzymaliśmy fantastyczne wieści o powrocie Davida Bowiego po 10 latach ciszy. W tym roku dowiadujemy się, że The Afghan Whigs nagrywają nowy album – pierwszy od 16 lat. Może nie można ich przyrównywać do pana Bowiego, ale takie powroty zawsze cieszą.

Zespół ma burzliwą historię. Rozpadali się, wracali do siebie, by znów się rozpaść. Pierwszy raz pojawili się w naszym kraju w latach 90. jako support Radiohead. Ostatnia reaktywacja The Afghan Whigs nastąpiła w 2012 roku, przy czym zespół zaszczycił Polskę i przyjechał w zeszłym roku – tym razem sam – w ramach swojej trasy koncertowej do stolicy. Może i tym razem przyjadą, ale z nowym materiałem?

Nowy album będzie miał tytuł Do To The Beast i zaplanowano, że ukaże się on dokładnie 14 kwietnia nakładem wytwórni Sub Pop, która ma w swoich szeregach również m.in. Band of Horses czy Fleet Foxes. Amerykanie zapowiedzieli, że na Do To The Beast znajdą się same nowe kawałki, więc jest na co czekać. Tymczasem zachęcam do posłuchania See and Don’t See, które jest coverem utworu Marie Queenie Lyons z 1970 roku.

Nie ma więcej wpisów