Ubiegły rok dla Arctic Monkeys to zdecydowanie pasmo sukcesów – począwszy od wydania bardzo dobrze przyjętego za równo przez fanów, jak i krytyków krążka zatytułowanego AM, po fakt, że stali się headlinerami największych światowych festiwali. Jak widać, grupa Alexa Turnera idzie za ciosem – muzycy wybrali Arabella jako kolejny utwór promujący ich ostatnie wydawnictwo.

Oficjalną datę premiery zaplanowano na 10 marca 2014 roku, o czym Arctic Monkeys poinformowali fanów, za pośrednictwem Twittera. Arabella jest piątym singlem, który dołączył do grona takich przebojów jak R U Mine?, Do I Wanna Know, Why’d You Only Call Me When You’re High czy One For The Road. Pierwsze, przedpremierowe wykonanie Arabella miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku, podczas festiwalu Zürich Openair, który był częścią trasy koncertowej Arctic Monkeys. Pozostaje pytanie, czy Arabella powtórzy sukces swoich poprzedników?

Oprócz albumu AM, czwórka z Sheffield ma na koncie cztery długogrające krążki. Ostatnim razem, polscy fani mogli usłyszeć Arctic Monkeys na żywo w 2013 roku, podczas Heineken Open’er Festival w Gdyni.

Nie ma więcej wpisów