Nicolas Jaar, powiew świeżości wśród muzyki elektronicznej, a przede wszystkim niezwykle zdolny i kreatywny młody artysta pojawi się w Polsce na dwóch koncertach. 25 lutego zagra w warszawskim Basenie, a 26 lutego w poznańskim Pawilonie Nowa Gazownia.

Choć Nicolas to rocznik ’90, zdążył już założyć własną wytwórnię, zostać uznanym najlepiej występującym artystą na żywo przez Resident Advisor, a przede wszystkim stworzyć mnóstwo fantastycznej muzyki. Jak nikt innym potrafi obchodzić się z elektronicznymi dźwiękami. Świadczy o tym chociażby entuzjastycznie przyjęta, zarówno przez fanów jak i krytyków, debiutancka płyta Space is Only Noise z 2011 roku, która była finałem długiego ciągu EP-ek i remiksów stworzonych przez artystę. Wspomnieć należy także o projekcie Darkside, który stworzył z Dave’em Harringtonem. Ich płyta Psychic należy do najciekawszych zeszłorocznych wydawnictw.

Podczas polskich występów Nicolasowi towarzyszyć będzie VJ Tarik Barri, który do muzycznego show ma przygotować multimedialny spektakl. Szykuje się zatem widowisko pobudzające wszelkie zmysły, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Nie ma więcej wpisów