OFF Festival zaczyna odkrywać swoje tajemnice. Dziś było ich sześć. W Katowicach między 1 a 3 sierpnia 2014 roku pojawią się: Neutral Milk Hotel, Perfume Genius, James Holden, Fuck Buttons, Oranssi Pazuzu i Glenn Branca.

Od kiedy Neutral Milk Hotel reaktywowali się w zeszłym roku, wielu fanów po cichu liczyło na ich przybycie na jeden z polskich festiwali. Jak widać Artur Rojek się do nich zalicza i jedna z najbardziej wpływowych formacji lat dziewięćdziesiątych zagra w Dolinie Trzech Stawów. Kawałki z In The Aeroplane Over The Sea przedstawione przez Jeffa Magnuma i spółkę będą jednym z najważniejszych punktów imprezy.

Ponadto na OFF Festival przybędzie Perfume Genius, chłopak snujący przy pianinie opowieści o zagubionych i wrażliwych jednostkach. James Holden pokaże jak na żywo brzmią fragmenty albumu The Inheritors, jednego z najbardziej chwalonych elektronicznych krążków ubiegłego roku. Z kolei Fuck Buttons zaprowadzą porządek swoim potężnym, syntezatorowym brzmieniem, a Oranssi Pazuzu otworzą przed widzami black-metalową i psychodeliczną stronę festiwalu. Kuratorem jednej ze scen będzie natomiast sam Glenn Branca, którego również zobaczymy w wersji koncertowej.

Po tak mocnym rzucie, apetyt się tylko zaostrza. Trzydniowe karnety już trafiły do sprzedaży. Obecna cena (180 zł) będzie aktualna do 3 marca, więc kto czuje się przekonany niechaj się poważnie zastanowi.

Nie ma więcej wpisów