Eksperymentów muzyczno-artystycznych nigdy za wiele, dlatego i ten przyjmiemy. Lucky Dragons, a właściwie Luke Fischbeck oraz Sarah Rara przyjęli właśnie taką drogę. Eksperymentalne performense jako próba dotarcia do mas jak i poszczególnego słuchacza.

Temu służy także cała koncertowa otoczka, na którą składa się laptop i własnoręcznie stworzone urządzenia elektroniczne oraz instrumenty ludowe. Ich dźwięki składają się na elektro-folkowe doznania, którym bliżej do swobodnych spotkań w gronie znajomych, klimatu wspólnoty ognisk czy domówek.

Wielką rolę takich artystycznych spotkań odgrywa również zaangażowanie publiczności. Chętne osoby otrzymują kable chronione kolorową wełną, z metalowymi zakończeniami, przez które płynie prąd o bardzo niskim napięciu. Osoby je dotykające tworzą w ten sposób dźwięki.

Dyskografia Lucky Dragons obejmuje piętnaście albumów wydawanych na przestrzeni ostatnich czternastu lat, a także kilka innych pokręconych wydawnictw oraz masę występów w najważniejszych muzeach i centrach sztuki współczesnej Europy i USA, jak i na renomowanych festiwalach muzycznych.

Kiedy: 4.02 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Powiększenie (ul. Nowy Świat 27)
Start: 20:00
Wstęp: 20 PLN w przedsprzedaży / 30 PLN w dniu koncertu

Nie ma więcej wpisów