14 lutego to dla wielu osób dzień wyjątkowy i co roku wyczekiwany. Niektórym ta data kojarzy się wyłącznie ze świętem zakochanych, ale w tym roku warto mieć też oczy szeroko otwarte na jedyny i niepowtarzalny koncert Jimmy’ego Edgara. Muzyk wystąpi w krakowskim Prozaku 2.0 i będzie to jego jedyny występ w tym czasie w Polsce.

O Jimmym Edgarze często mawia się, że jest cudownym dzieckiem z Detroit. Oprócz muzyki zajmuje się jeszcze designem, projektowaniem i fotografią, a od niedawna jest dodatkowo właścicielem wytwórni Ultramajic. W każdej tych dziedzin przedstawia wysokiej klasy, intrygujący i charakterystyczny dla siebie produkt, który bardzo trudno pomylić i podrobić.

Da się zauważyć muzyczną ewolucję Jimmy’ego na przestrzeni lat. Debiutancki krążek muzyka z 2006 – Color Strip jest hołdem złożonym klasycznemu IDM-owi i ambientowi, okraszonemu uwodzicielskim futurystycznym funkiem, podczas gdy Majenta, wydana nakładem Hotflush Records, przypomina wybuchową mieszankę z house’u, R&B i najlepszego detroit techno. Wszystko taneczne, ostre, eleganckie, wyraziste i seksowne zarazem.

Oprócz Jimmy’ego Edgara, 14 lutego na scenie Prozaka 2.0 pojawi się także jego polski odpowiednik – Piotr Bejnar, Meg Cocaine, duet Warsaw Calling i Discox. Czy trzeba kogokolwiek przekonywać jeszcze do spędzenia Walentynek w Krakowie?

Kiedy: 14.02 (piątek)
Gdzie: Kraków, Prozak 2.0 (Plac Dominikański 6)
Start: 22:00
Wstęp: 25/30/35 zł

Nie ma więcej wpisów