Niedawno wspominaliśmy o soundtracku do trzeciej odsłony jednego z flagowych seriali HBO, Girls, oraz o tym, że wśród gwiazd obecnych na tym wydawnictwie znajdzie się Miguel.

Właśnie poznaliśmy utwór Simplethings, ten kawałek który łączy w sobie typową dla Miguela zmysłowość z zadziornością Prince’a został napisany specjalnie na potrzeby serialu. Lena Dunham, odtwórczyni głównej roli oraz scenarzystka i producentka Girls opowiedziała w jednym z wywiadów, że zatrudnienie pochodzącego z Los Angeles artysty było jej pomysłem, po prostu rzuciła hasło: dlaczego nie zatrudnimy Miguela?, a on się zgodził.

Człowiekiem, który odpowiada za muzyczną stronę serialu, jest Manish Raval – osoba, która od lat zajmuje się dobieraniem odpowiednich piosenek do filmów oraz seriali, ale mimo dużego doświadczenia twierdzi, że praca nad Girls sprawia mu największą przyjemność. Twórcy serialu nie nakładają na niego żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj muzyki, nie ma także artystów, których twórczość byłaby tam niemile widziana, wszystko zależy od tego co pasuje do danej sceny.

Soundtrack zawierający również kawałki Lili Allen, Becka i Cat Power ukaże się 11 lutego nakładem Atlantic Records.

Nie ma więcej wpisów