Zespół The National wypuścił właśnie w formacie cyfrowym singiel I Need My Girl z zeszłorocznej płyty Trouble Will Find Me. Strona B wydawnictwa zawiera cover utworu Learning Mike’a Hadreasa, występującego pod pseudonimem Perfume Genius.

Premierowo utwór ukazał się w maju w ramach japońskiego wydania delux winylowej wersji wspomnianego już krążka. The National prezentowali go również na koncertach podczas jesiennej trasy. Sympatia grupy do Perfume Genius sięga jeszcze 2012 roku, kiedy to Amerykanin wystąpił na festiwalu All Tomorrow Parties, którego The National byli kuratorami.

Oryginalnie Learning pochodzi z wydanego w 2010 roku debiutanckiego albumu Hadreasa o tym samym tytule. Artysta przygotowuje obecnie trzecią płytę, następcę bardzo dobrze przyjętego Put You Back N 2 It. Prawdopodobnie właśnie z premierowym materiałem pojawi się na OFF Festivalu w Katowicach. The National z kolei wciąż odcinają kupony od Trouble Will Find Me. Skorzystać mogą z tego fani – na stronie zespołu można umieścić swój cover I Need My Girl, a grupa w Walentyki nagrodzi zwycięzcę. Polska widownia będzie mogła ich zobaczyć 9 czerwca w Parku Sowińskiego w Warszawie.

Nie ma więcej wpisów