15 lutego krakowski klub Prozak 2.0 gościć będzie jedną z jaśniej świecących gwiazd undergroundowego techno i jednocześnie weterana tego gatunku z Nowego Jorku – Functiona we własnej osobie.

Pod pseudonimem Function kryje się Dave Summer, który zajmuje się tworzeniem muzyki i DJ-owaniem od ponad 15 lat. Zaczynał w kultowym klubie Limelight, gdzie we wczesnych latach 90. miał okazję słyszeć hipnotyzujące sety Jeffa Millsa, a następnie sam został aktywnym promotorem i rezydentem tego miejsca. Aktualnie artysta działa i realizuje się w Berlinie.

Nie można odmówić Functionowi rozmachu w tym, co robi. W 1996 roku zajmował się produkcją w labelu Synewave, po czym sam ruszył z własną wytwórnią Infrastructure, gdzie wydał 10 płyt autorstwa nie tylko samego Dave’a, ale też między innymi Oscara Mulero i Bena Simsa.

Przyjaźń z Karlem O’Connorem zaowocowała najpierw ivh wspólnym projektem Portion Reform, a w 2007 panowie zjednoczyli się na nowo. Wraz z Juanem Mendezem (aka Silent Servant) stworzyli jeden z najbardziej wpływowych techno-kolektywów ostatnich lat – Sandwell District.

To niewiarygodne, ale do zeszłego roku Function nie mógł pochwalić się żadnym albumem długogrającym własnego autorstwa. Po prawie 20 latach działalności na scenie, ujrzał światło jego rewelacyjny debiutancki Incubation, który szybko 3zdobył wysokie pozycje w rankingach najlepszych krążków 2013.

Kiedy: 15.02 (sobota)
Gdzie: Kraków, Prozak 2.0 (Plac Dominikański 6)
Start: 22:00
Wstęp: 25/30/35 PLN

Nie ma więcej wpisów