Chociaż liczy sobie dopiero 24 wiosen, produkcją para się już od lat dziesięciu. Debiutancka EP-ka Student wydana sumptem wytwórni Wolf + Lamb Music dała mu rozgłos, a pierwszy album (Space Is Only Noise) nadał przydomek jeden z najbardziej utalentowanych umysłów w muzyce elektronicznej.

Od tego momentu Nicolas Jaar to niezwykle rozpoznawalna postać, a także artysta o szerokim spektrum muzycznych fascynacji. W swoich produkcjach sięga do takich gatunków jak: techno, jazz, psychodeliczny rock czy fado. W jego dźwiękach wybrzmiewają również bardzo gorące rytmy zgodne z jego chilijskim pochodzeniem.

Dwa razy jego występy na żywo docenił Resident Advisor, a o tym dlaczego live acty w wykonaniu Jaara to przedsięwzięcia warte zachodu przekonają się ci szczęśliwcy, którzy 25 lutego odwiedzą warszawki klub Basen lub 26 pojawią się w poznańskiej Starej Rzeźni.

Nicolas w obu klubach wsparty zostanie osobą VJ-a Tarika Barri, co zwiastuje show na miarę multimedialnego spektaklu.

Mam nadzieję, że w lutowe wieczory nie zabraknie kawałków z ostatniego albumu Psychic nagranego pod szyldem projektu Darkside, który młody producent stworzył z Davem Harringtonem.

Supportem w oba wieczory będzie występ polskiego producenta docenionego przez magazyn XLR8R oraz legendarnego DJ-a radiowego Gillesa Petersona w BBC Radio 6 – Klaves.

Kiedy: 25.02 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start: 20:00
Wstęp: 85 PLN

Kiedy: 26.02 (środa)
Gdzie: Poznań, Stara Rzeźnia (Garbary 101/111)
Start: 20:00
Wstęp: 80 PLN

Nie ma więcej wpisów