Pomimo faktu, że na premierę swojego drugiego albumu Katy B nie kazała czekać wcale tak długo, bo niespełna trzy lata, to czas ten wydawał się dłużyć. Autorka takich hitów jak Lights On, czy Perfect Stranger wydała właśnie nowy album zatytułowany Little Red.

Wydarzenie to poprzedziła premiera Danger EP, na której znalazł się między innymi duet z Jessie Ware. W międzyczasie Katy znalazła również czas na nagranie wraz z Markiem Ronsonem oficjalnej piosenki Coca-Coli na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Wszystko to nie wpłynęło jednak negatywnie na jakość Little Red. Na nowym wydawnictwie 24-letniej Brytyjki wciąż usłyszymy klubową muzykę, jednak bardziej dojrzałą. Jak sama mówi, jej związki stały się poważniejsze, wyprowadziła się od rodziców i sama musi się zajmować swoimi sprawami.

Producentem drugiego w dorobku Kathleen Brien (Katy B) albumu został ponownie Geeneus. W swoich tekstach Katy śpiewa o tym, co męczy ją i jej przyjaciół – Razem z przyjaciółmi zadajemy sobie wiele trudnych pytań – i o tym właśnie śpiewam.

Na podstawowej edycji albumu znajdzie się 12 utworów, w tym nagranie z Jessie Ware oraz Samphą. Wersja rozszerzona, oprócz pięciu dodatkowych utworów, zawierać będzie dodatkowy dysk ze składanką wszystkich utworów wchodzących w skład Little Red.

Tracklista:

1. Next Thing
2. 5 AM
3. Aaliyah (feat. Jessie Ware)
4. Crying For No Reason
5. I Like You
6. All My Lovin’
7. Tumbling Down
8. Everything
9. Play (feat. Sampha)
10. Sapphire Blue
11. Emotions
12. Still

Nie ma więcej wpisów