Colours of Ostrava to ostatnio najbardziej aktywny festiwal w kwestii line-upowych ogłoszeń. W zasadzie każdy tydzień niesie ze sobą dawkę kilku dobrych wiadomości z czeskiego obozu. Nic w tym dziwnego, wszak cztery dni muzycznego święta i ogromny obszar Dolní Vítkovice są w stanie pomieścić całkiem pokaźną liczbę artystów.

Zeszłoroczna edycja pobiła pod tym względem wiele europejskich festiwali. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku będzie to iście gwiazdorski line-up.

Dziś do tego zacnego grona dołączył twórca wyjątkowo pięknego brzmienia, czyli Ólafur Arnalds. Jego koncerty, choć wypełnione głównie melancholijnymi dźwiękami, potrafią przenieść słuchaczy w zupełnie inny wymiar i wprowadzić w stan duchowego spokoju. Towarzyszący mu na scenie kwartet smyczkowy tylko potęguje wyzwalane w trakcie słuchania emocje.

Kolejnym ogłoszonym w tym tygodniu artystą jest pochodzący z RPA duet Skip&Die, którzy w swojej muzyce balansują pomiędzy dubstepem a reggae, przemycając przy tym tropikalne rytmy. Dzięki takim połączeniom, ich twórczość jest niezwykle barwa, o czym będzie można przekonać się już w lipcu.

Nie ma więcej wpisów