Gorączka festiwalowych ogłoszeń trwa w najlepsze. Powoli trudno się w tym wszystkim połapać, tym bardziej, że coraz większe zainteresowanie polskiej publiczności przykuwają imprezy naszych zagranicznych sąsiadów. Swoimi line-upami kuszą również nieco bardziej oddalone części Europy, jak na przykład Węgry i ich Sziget Festival, o którym pisaliśmy wczoraj.

W tym momencie skupmy się jednak na Polsce, bowiem dzisiaj pojawiły się kolejne ogłoszenia naszego rodzimego Open’era. Po ostatnich rewelacjach w postaciach Daughter, Warpaint oraz Bastille do tegorocznego line-upu dołącza projekt Darkside, który wystąpi na Tent Stage. Jest to duet dwóch uznanych muzyków – producenta elektroniki Nicolasa Jaara oraz multiinstrumentalisty Dave’a Harringtona.

Kolejnym artystą, który pojawi się na głównej scenie Open’era jest zespół Interpol, który powraca po kilku latach z nową płytą. Post-punkowe trio z Nowego Jorku wystąpi 2 lipca z nową płytą, która będzie miała swoją premierę krótko przed festiwalem.

Ostatnie dzisiejsze ogłoszenie to pochodzący ze słonecznej Kalifornii zespół Haim. Siostry promują właśnie swój debiutancki album, który już został okrzyknięty jedną z najlepszych pop-rockowych płyt ostatnich lat.

Nie ma więcej wpisów