Panowie z Oslo Kill City na początku zeszłego roku w Poznaniu zarejestrowali swoją pierwszą EP-kę, za której mix i mastering odpowiadał Maciej Frycz, znany ze współpracy między innymi z Twilite. Our Private Safari promował singiel pt. Stockholm Syndrome, którego premiera odbyła się na naszym portalu.

W ciągu roku udało się chłopakom przedrzeć na radiowe fale alternatywnych, ale znanych i słuchanych audycji oraz zagrać kilka koncertów. Sami przyznają, że nie był to bardzo intensywny czas dla nich, jednak ciężki w przetrwaniu. Swoiste podsumowanie 2013 roku kończyli słowami: mamy nadzieję, że 2014 przyniesie nową jakość i nowy początek.

Teraz zapowiadają wydanie kolejnej EP-ki pt. A Conspiracy of Cartographers. Poza tytułem oraz krótkim teaserem nic więcej nie wiadomo na temat wydawnictwa. Chociaż trzeba przyznać, że to skromne 30 sekund brzmi całkiem obiecująco. Miałam przyjemność być na jednym z koncertów tego trio w ubiegłym roku i śmiało mogę powiedzieć, że warto ich obserwować – nie ma co ukrywać, muzyka gitarowa w Polsce ma się co raz lepiej. Zapowiedź A Conspiracy of Cartographers do posłuchania poniżej – kto wie, czy nie będzie to dla nich właśnie ta wspomniana wyżej nowa jakość i nowy początek?

Nie ma więcej wpisów