Record Store Day to wyjątkowa okazja, wielu artystów nagrywa i wydaje nowe piosenki specjalnie z tej okazji, ale nikt do tej pory nie wpadł jeszcze na tak oryginalny pomysł żeby wydać kompilację utworów zainspirowanych dźwiękami kosmosu. Idea ta zrodziła się w głowie Matta Halversona, szefa amerykańskiego labela – Lefse Records, a pomysł powstał w jego głowie po rozmowie ze swoim szwagrem, naukowcem, który wspomniał mu o dźwiękach zarejestrowanych przez sondy Voyager 1 oraz Voyager 2.

Projektem zainteresowało się sporo artystów, są to m.in. Beach House, The Antlers, Youth Lagoon, a także Spiritualized, których kawałek właśnie został opublikowany. Zespół pojawia się tu pod nazwą Spiritualized Mississippi Space Program, a ich piosenka ma tytuł Always Forgetting With You.

Każdy z utworów, które znajdą się na składance zainspirowany jest innym ciałem niebieskim, ponieważ sondy nagrywały dźwięki, a raczej elektromagnetyczne wibracje pochodzące od różnych planet. Tak więc lekko psychodeliczną, romantyczną balladę autorstwa legendarnej brytyjskiej grupy można znaleźć w dziale Neptun.

Składanka ukaże się 19 kwietnia, czyli wtedy kiedy przypada Record Store Day, a oto pełna lista utworów oraz wykonawców:

Jowisz:
A Porcelain Raft: Giove
B The Antlers: Jupiter

Miranda (księżyc Uranu):
A Mutual Benefit: Terraform
B Anna Meredith: Miranda

Neptun:
A The Spiritualized Mississippi Space Program: Always Together With You (The Bridge Song)
B The Holydrug Couple: Amphitrites Lost

Uran:
A Youth Lagoon: Worms
B Blues Control: Blues Danube

Saturn:
A Beach House: Saturn Song
B Zomes: Moonlet

Ziemia:
A Absolutely Free: EARTH I
B Jesu: Song of Earth

Io (księżyc Jowisza):
A Benoit & Sergio: Long Neglected Words
B Larry Gus: Sphere of Io (For Georg Cantor)

Nie ma więcej wpisów