Golden Sitar StarTo nie Zombieboy, to Ragaboy. Postać nie tyle rozpoznawalna przez swoje wytatuowane ciało, co raczej z powodu zupełnie ciekawszej formy wyrażania siebie – przez muzykę. I to nie byle jaką.

Tomasz Osiecki, pochodzący z Rybnika multiinstrumentalista i producent, znany także z zespołu Rara Avis, zapowiedział właśnie swój pierwszy solowy album. Muzycznie Golden Sitar Star będzie stawiać na dźwięki tradycyjnych indyjskich instrumentów, takich jak dilruba czy sitar właśnie. Wszystkich nieprzekonanych zwabić może akustyczno-elektroniczny, nastrojowy klimat jaki Ragaboy wytwarza.

A jednak tak obco brzmiąca twórczość, choć wydaje się odległa od typowych radiowych utworów, wcale taka być nie musi. Dowodzą tego chociażby napisane dla Meli Koteluk utwory Spadochron i Wielkie nieba. Natomiast sam Osiecki współpracował już z artystami takimi jak Renata Przemyk, Michał Rudaś, zespołami Pogodno, Masala czy Behemoth.

Album ukaże się 8 marca nakładem Fonografiki oraz Klingon Empire Records. Tymczasem można już zapoznać się z kolejnym oficjalnym singlem Guajira del Amor, z którego wylewa się piękny fortepianowy motyw wykonany przez Damiana Pietrasika. To tylko trzy minuty – krótko ale treściwie.

Nie ma więcej wpisów