Y.O.U - "Heavy Crown"Editors nadal promują swój ostatni, wydany w zeszłym roku album pt. The Weight Of Your Love. Już 24 marca ukaże się kolejny singiel pochodzący z tego wydawnictwa, będzie nim kawałek Sugar, którym to muzycy zwykli rozpoczynać swoje koncerty. Teraz jedna piąta zespołu, który w zeszłym roku pojawił się w Polsce aż na czterech koncertach, zdecydowała spróbować swoich sił solo.

Z pewnością szykuje się nie małe zaskoczenie dla fanów Editors, zwłaszcza że muzyczny repertuar Elliota Williamsa, który będzie występować pod pseudonimem Y.O.U (Your Own Universe), ani za grosz nie przypomina kompozycji znanych z albumów Toma Smitha i spółki.

Materiał, który znajdzie się na debiutanckim krążku Elliota został zarejestrowany w paryskim studio we współpracy z Joakim Bouaziz z Tigersushi. Dźwięki jakie usłyszymy są wynikiem fascynacji brzmieniami znanymi nam z lat 80. oraz miłości Williamsa do syntezatorów. Ciężko jest jednoznacznie zaszufladkować muzykę Y.O.U, płyta będzie łączyła elementy new wave, synthpopu, nu disco i house’u.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest Heavy Crown, a posłuchać możecie go tutaj.

Nie ma więcej wpisów