Post-punkowy żeński kwartet Savages w zeszłym roku pojawił się na Open’er Festiwal. W tym roku dziewczyny wracają do Polski i już 1 marca zagrają w Warszawie. Koncert zainauguruje nowy cykl imprez AlterKlubu, które odbywać się będą w Nowym Teatrze, a mają one prezentować artystów, którzy nie boją się eksperymentować, przez co swoimi kompozycjami szokują i intrygują.

Zespół Savages powstał na początku 2011 roku. Pierwszym singlem, za sprawą którego oczy mediów zwróciły się w stronę grupy, był kawałek Flying to Berlin/Husbands, który ukazał się w czerwcu 2012 roku. Dziewczyny nie musiały długo czekać na podpisanie kontraktu, bardzo szybko trafiły pod skrzydła Matador Records.

Początek ich kariery to pasmo sukcesów. Debiutancki album pt. Silence Yourself  automatycznie pojawił się liście najlepszych płyt 2013 roku, a także przyniósł im nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize. W krótkim czasie osiągnęły też status świetnego zespołu koncertowego. Występowały między innymi u boku British Sea Power i Queens of the Stone Age.

Przed warszawskim koncertem publiczność rozgrzeje australijski duet A Dead Forest Index.

Kiedy: 1.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Nowy Teatr (ul. Madalińskiego 10/16)
Start: TBA
Wstęp: 95 zł (tylko dla członków ALTERKLUBU) / 115 zł

Nie ma więcej wpisów