Już w najbliższy czwartek, 20 lutego, za sprawą 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław na ponad miesiąc zamieni się w festiwalową stolicę. PPA to bowiem nie tylko najstarszy festiwal aktorski, ale także cały przekrój interesujących wydarzeń, począwszy od spektakli, a na koncertach kończąc. W trakcie zeszłorocznej edycji urzekł nas akustyczny występ Asafa Avidana. Jak będzie w tym roku?

Gwoździem programu jest z pewnością koncert Rufusa Wainwrighta, który pojawi się na deskach Teatru Muzycznego Capitol 23 marca. Jego wizyta w Polsce odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album zatytułowany Vibrate: The Best of Rufus Wainwright. Płyta ukaże się 3 marca nakładem Universal Music i zawierać będzie najlepsze fragmenty jego trwającej kilkanaście lat kariery.

Twórczość Rufusa jest mocno zakorzeniona w sferze teatralnej. W jego muzyce można doszukać się elementów musicalowych, a także tanecznych hitów. Na muzycznym koncie nie brakuje mu również takich form artystycznego przekazu, jakimi są opery, klasyczne pieśni i szeroko pojęta muzyka teatralna.

Godnym uwagi będzie także występ polskiego trio Domowe Melodie, którzy szybko zyskali sobie miano objawienia polskiej sceny muzycznej. Bilety na ich koncerty wyprzedają się w oka mgnieniu. Nic w tym dziwnego, gdyż spotkanie z Justyną, Staszkiem i Kubą to interesujące przeżycie. Ich występy są wypełnione niemałą dawką humoru, ciekawymi obserwacjami i przede wszystkim dobrą zabawą. Nie ma chyba osoby, która nie polubiłaby tej przesympatycznej trójki z Warszawy. We Wrocławiu pojawią się 22 marca.

Obojętnie nie można przejść również obok takiej pozycji jak przekrojowy koncert L.U.C-a, który odbędzie się 26 marca. Ma on być formą podziękowania dla fanów oraz artystów, z którymi raper współpracuje od wielu lat. Podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej na scenie towarzyszyć będą mu Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Natalia Grosiak, Vienio i Buka. Zgodnie z zapowiedzią samego artysty – spodziewać możemy się przejścia przez wszystkie jego projekty. Usłyszymy zatem solowe wykonania z gitarą, a także utwory zaaranżowane na orkiestrę.

Nie ma więcej wpisów