W sobotę 1 marca w progach krakowskiego klubu Prozak 2.0 zagoszczą Christian Hilscher i Nico Plagemann, czyli duet Kollektiv Turmstrasse – przedstawiciele solidnego, niezawodnego, ale i lirycznego niemieckiego techno w najlepszej wersji – takiego, jakiego oczekujemy po występach naszych zachodnich sąsiadów.

Choć podobno Christian Hilscher i Nico Plagemann poznali się przypadkowo w hotelowym pokoju w 1999 roku, to ich zgodna współpraca trwa już od ponad 10 lat. W tym czasie zdążyli zarazić miłością do swojej muzyki sporą część kuli ziemskiej, występując nie tylko na rodzimej scenie niemieckiej i europejskiej, ale również w Rosji, Kanadzie, Gruzji, Meksyku i Tokio.

Dźwięki od Kollektiv Turmstrasse są bardzo trudne do zaszufladkowania – minimale, downtempo i ambienty w ich wykonaniu nadają się zarówno na klubowe parkiety, jak i do posłuchania w domowym zaciszu. Czarujący long-play Rebellion der Träumer z 2010 roku, którego tytuł można przetłumaczyć jako Bunt marzycieli, ugruntował dobrą pozycję duetu na scenie ambitnej muzyki elektronicznej i pokazał ich światu w jak najlepszym świetle. Ci, którzy przybędą do Prozaka 1 marca, na pewno dadzą się oczarować głębi, melancholii i dubowemu liryzmowi, płynącym z dźwięków kolektywu.

Kiedy: 1.03 (sobota)
Gdzie: Prozak 2.0, Kraków (Plac Dominikański 6)
Start: 22:00
Wstęp: 25/35/40 PLN

Nie ma więcej wpisów