Z muzycznego punktu widzenia Czechy to miejsce, które warto odwiedzić w czasie wakacji. Oprócz festiwalu Colours of Ostrava, odbywa się tam również inny warty uwagi festiwal, który właśnie ogłosił pierwszego headlinera. Na tegorocznej edycji Rock for People wystąpi Tom Odell.

Tom Odell to zwycięzca ubiegłorocznej prestiżowej nagrody BRIT Critics’ Choice Award. W 2013 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany Long Way Down, a 2 marca wystąpi na pierwszym polskim koncercie. Artysta, o którego biją się agencje eventowe, został pierwszym headlinerem festiwalu, na którym we wcześniejszych latach występowali m.in. Queens of the Stone Age, Foals, Billy Tallent czy Thirty Seconds to Mars.

Rockowa impreza odbędzie się w dniach 3-5 lipca roku na lotnisku przy – położonym zaledwie 40 km od polskiej granicy – mieście Hradec Králové. Po raz kolejny ogromnym atutem tego festiwalu jest jego cena – pomimo faktu, że polskie bilety nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, to u czeskich pośredników trzydniowy karnet można zakupić za równowartość 210 zł.

Nie ma więcej wpisów