Jeden z założycieli brytyjskiej grupy Underworld, Karl Hyde dwa lata temu był twórcą ścieżki dźwiękowej do ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich, a w zeszłym roku wydał solowy album pt. Edgeland. Teraz łączy siły z liderem formacji FoalsYannisem Philippakisem.

Według tego co zdradził Yannis w wywiadzie dla BBC 6 Music panowie nagrali w zeszłym miesiącu kilka utworów po tym, jak spotkali się na festiwalu w Japonii, po którym od razu zostali przyjaciółmi. Chcieliśmy po prostu zrobić jakąś muzykę razem – wyjaśnił. Nie mamy żadnego terminarza, ale z pewnością utwory ukażą się w odpowiednim momencie.

Co wyjdzie z połączenia muzyki elektronicznej siedzącej w głowie Karla z rockowym zacięciem Yannisa? Mam nadzieję, że dowiemy się tego już wkrótce. Foals obecnie pochłonięci są trasą koncertową, już w przyszłym tygodniu zagrają szereg koncertów w Azji Wschodniej, potem odwiedzą południową Afrykę, a następnie wyruszą do Stanów Zjednoczonych. Przypominam, że w Polsce pojawią się 4 lipca na Open’er Festiwalu.

Nie ma więcej wpisów