Wytwórnia Jagjaguwar jest podekscytowana, mogąc zaprezentować nowe utwory swoich podopiecznych, ja ciągle mam do Small Black pewien dystans. Wydana w ubiegłym roku płyta Limits of Desire pokazała, że grupa drastycznie zmieniła swój muzyczny styl, upodabniając się tym samym do kolejnych dream-popowych klonów, bazujących na lekkich, elektronicznych brzmieniach z domieszką lat 80.

Trudność z określeniem się zespołu, który uciekł od indie-rockowego glitchu, swobody kojarzonej z Neon Indian, zdaje się jednak zanikać, a sam kwartet potwierdza wybranie swojej muzycznej drogi. Wszystko za sprawą nowej EP-ki, którą promuje nagrany z wokalistą Frankie Rosem, singiel Lines of Latitude. Utwór sam w sobie nie jest może wielką zachętą, jednak abstrahując od oceny obecnej formy Small Black, oni sami zasługują na odrobinę uwagi.

Oprócz nagrania tytułowego, a także opublikowanego singla, Real People zawierać będzie trzy inne utwory: Consequences, Reconstruction oraz Downtown Lights. Oficjalna premiera w Ameryce to 1 kwietnia, cała reszta globu będzie mogła nabyć wydawnictwo dzień wcześniej.

Nie ma więcej wpisów