Zespół BOKKA od kilku miesięcy wzbudza niemałe zainteresowanie. Wszystko za sprawą fenomenalnego singla pt. Town of Strangers, którym zachwycali się wszyscy oraz faktu, że do tej pory nie do końca wiadomo kto tak naprawdę tworzy tą grupę. Kilka dni temu ruszyła trasa koncertowa, która dała okazję do przekonania się jak bardzo zespół BOKKA wart jest naszej uwagi.

Przyznam szczerze, że byłem bardzo ciekawy czy BOKKA wyruszy w trasę koncertową i jak ją zorganizuje. 23 lutego we wrocławskim klubie Eter tajemniczy zespół pojawił się prawie punktualnie – pierwsze dźwięki wybrzmiały z głośników dwadzieścia minut po planowanym rozpoczęciu koncertu. Na scenie pojawili się wtedy członkowie zespołu ubrani praktycznie w identycznie białe stroje z charakterystycznymi, okrągłymi maskami całkowicie uniemożliwiającymi rozpoznanie ich twarzy.

Koncert rozpoczęło Intro, po którym grupa wykonywała kolejne utwory ze swojego albumu. Na szczególny komentarz zasługują dwie rzeczy. Pierwsza to dodatkowe utwory, tzw. bonusy, które BOKKA wplotła w swoją setlistę. Utwory te, z racji na nieco odmienne brzmienie od całości debiutanckiego materiału, były miłym zaskoczeniem, które uczyniło koncert bardziej interesującym. Druga to animacje, które niestety się nie sprawdziły. Członkowie zespołu nie odzywali się w ogóle pomiędzy utworami, co zastąpić miały krótkie komentarze wyświetlane na ekranie. Jednak animacje towarzyszące utworom sprawiały wrażenie całkowicie niedopracowanych i zrobionych bardzo na szybko. Szkoda, ponieważ w dzisiejszych czasach oprawa wizualna wydarzeń odgrywa bardzo dużą rolę i inni artyści (np. KARI) potrafią bardzo dobrze uzupełnić swój występ odpowiednimi animacjami.

BOKKA na koncercie we Wrocławiu nie zaprezentowała nic, co mogłoby dalej utrzymywać tak wysoki poziom zainteresowania zespołem jak przed premierą debiutanckiego albumu. Pomimo usilnych starań zespołu odnoszę wrażenie, że płomień tajemnicy, który zespół usilnie próbuje utrzymać przy życiu, powoli wygasa i ciężko będzie go rozpalić ponownie tak mocno, jak przy premierze Town of Strangers.

Nie ma więcej wpisów