Świat kryje tyle genialnej muzyki, że gdyby chciało się poznać wszystkich artystów, przesłuchać wszystkich albumów oraz utworów, które kiedykolwiek powstały, z pewnością zabrakłoby na to życia. Warto jednak szperać i poszukiwać nowych brzmień, które pozwalają poszerzyć muzyczne horyzonty ponad to, co serwują stacje radiowe, telewizyjne i na co uwagę każą zwrócić media.

Dla mnie skarbnicą nowych brzmień stała się w ostatnim czasie Australia, która – w moim odczuciu – ma rewelacyjną scenę muzyczną. Niestety, ze względu na ogromną odległość, nie wszystkie dźwięki docierają na naszą półkulę. Na szczęście jednak mamy internet i całą masę kanałów, które pozwalają pochodzącym stamtąd artystom zaistnieć w naszej świadomości.

Kolejnym odkryciem – po The Kite String Tangle – jest SAFIA, których kawałek Listen to Soul, Listen to Blues po pierwszym odsłuchu szybko trafił na moją playlistę i wszystko wskazuje na to, że długo tam pozostanie.

Zauroczona subtelnym żeńskim wokalem we wspomnianym kawałku, jakiś czas żyłam w przeświadczeniu, że za projektem SAFIA kryje się kobieta. Nic bardziej mylnego – jest to męskie trio z Canberry, które w skład którego wchodzą Ben Woolner, Michael Bell i Harry Sayers.

Grupa z powodzeniem wzbogaca swoją muzyką australijską scenę elektroniczną. Przez część krytyków zaliczani są do electro-indie, przez innych do electropopu. Sami jednak mają dla siebie lepszą definicję. Według nich – brzmią jak Skrillex i James Blake uprawiający słodką, delikatną miłość. W rezultacie ich muzyka to zestawienie łagodnych wokali i mocnej elektroniki, czego wspomniany wcześniej utwór jest najlepszym przykładem. Subtelnym partiom wokalnym – należącym, ku mojemu zaskoczeniu, do jednego z członków zespołu – przeciwstawiono bowiem głębokie basy i ciężkie brzmienie pochodzące z syntezatorów, dzięki czemu numer nabrał większej przestrzeni.

Na ich kanale w serwisie SoundCloud znajdziecie kilka autorskich kompozycji, jak również kilka remiksów, które nadają oryginałom innego wyrazu. Ważną informacją jest jednak to, że SAFIA wciąż pracują nad nowymi kawałkami. Szykujcie się zatem na dawkę dobrej muzyki, przy której będzie można potańczyć. Tymczasem, posłuchajcie tego, co jest już dostępne w sieci.

Nie ma więcej wpisów