Jeden z bardziej oryginalnych indie zespołów z Wielkiej Brytanii, czyli Wild Beasts, właśnie wydał swój czwarty krążek, Present Tense, a przy okazji sprawił swoim fanom dodatkowy prezent, tworząc składankę dla FACT Magazine. Lista wykonawców, którzy się tam znaleźli prezentuje się niezwykle imponująco i zdecydowanie eklektycznie, Brytyjczycy zestawili ze sobą np. delikatny dream pop legendarnych Cocteau Twins i brutalny norweski black metal w wykonaniu Burzum. Na liście znalazło się także miejsce dla takich postaci jak Shirley Collins, brytyjskiej wokalistki folkowej odnoszącej sukcesy w latach 60. i 70., Talk Talk oraz Kate Bush i jej coveru Sexual Healing Marvina Gaye nagranego na telefonie.

Na składance nie zabrakło także samych Wild Beasts, chociaż utwór wykonany przez nich również jest coverem, tym razem jest to przeróbka Hey That’s No Way to Say Goodbye Leonarda Cohena.

Tak ogromne zróżnicowanie gatunkowe może być szokujące, jednak Hayden Thorpe wyjaśnił, że twórczość jego zespołu jest inspirowana wieloma czynnikami. Ponieważ żyjemy w czasach kiedy mamy dostęp do większej ilości muzyki niż jesteśmy w stanie przesłuchać, nowy album Wild Beasts jest próbą ogarnięcia tego ogromnego chaosu i wyciągnięcia z niego tego co najlepsze.

Oto pełna lista utworów:

John TavenerThe Lamb
Wild BeastsHey That’s No Way to Say Goodbye
Cocteau Twins and Harold BuddWhy do you Love me
Siegfried SassonThe Dug Out, Everyone Sang
HaddawayWhat is Love
The Blue NileOver the Hillside
Lil BFlowers Rise
The BooksBe Good to Them Always
BurzumTour Around the Transcendental Columns of Singularity
Shirley CollinsBrigg Fair
Allan HoldsworthTokyo Dream (live)
Oneohtrix Point NeverChild Soldier
Kate bushSexual Healing
Talk TalkI Believe In You
Cocteau Twins Cherry-Coloured Funk

Nie ma więcej wpisów