Sezon ogłoszeń festiwalowych w pełni. Open’er Festival nie pozostaje w tyle i dziś zaprezentowani zostali kolejni artyści, a są to Tourist, The Afghan Whigs, Earl Sweatshirt i Mela Koteluk.

Tourist to tak właściwie William Phillips, londyński producent muzyki elektronicznej. Niedługo ukaże się jego EP-ka Patterns pod szyldem wytwórni Method Records, założonej przez duet Disclosure.

The Afghan Whigs ostatni swój album nagrali 16 lat temu, ale już w kwietniu ma się ukazać kolejna płyta zespołu. Panowie lubujący się rockowych klimatach reaktywowali skład w 2012 roku na jedną trasę i widać dostatecznie stęsknili się za wspólnym graniem, by kontynuować współpracę.

Hip-hop na festiwalu reprezentować będzie Earl Sweatshirt, młody raper z Los Angeles i członek kolektywu Odd Future w którego skład wchodzą również Tyler, The Creator czy Frank Ocean.

Polski akcentem dzisiejszych ogłoszeń jest Mela Koteluk, która swoją pierwszą płytą Spadochron, wyjątkowo przypadła do gustu rodzimej widowni. Obecnie pracuje nad drugim krążkiem i możliwe, że przyjedzie pochwalić się nowym materiałem.

Pierwszy weekend lipca w Gdyni zaczyna wyglądać bardzo obiecująco.

Nie ma więcej wpisów