Pionier muzyki elektronicznej Christian Fennesz zapowiada następcę krążka Endless Summer, wydanego w 2001 roku. Wiadomo, że premiera konceptualnego albumu Bécs będzie miała miejsce 28 kwietnia tego roku, a jego dystrybucją zajmie się wytwórnia Editions Mego. Tymczasem Fennesz udostępnia do odsłuchu pochodzący z niego kawałek The Liar.

Enigmatyczny tytuł, jaki będzie nosił album – Bécs znaczy po węgiersku „Wiedeń”. Sam artysta mówi, że można spodziewać się na nim powrotu do bardziej kwiecistych popowych klimatów w stylu Endless Summer, zostawiając daleko ciężkie dronowe brzmienia z Black Sea, wydanego w 2008 roku.

Lista ludzi zaangażowanych w nadchodzący krążek Fennesza zapowiada się obiecująco. „Abstrakcyjnymi atmosferycznymi efektami” na utworze Static Kings zajęli się Werner Dafeldecker i Martin Brandlmayer, Tony Buck odpowiada za bębny w dziesięciominutowym Liminality, podczas gdy Cédric Stevens (aka Acid Kirk) dodaje syntezatory do Sav.

Bécs został nagrany i zmiksowany w Amann Studios w Wiedniu, a zmasterowany w Berlinie przez Rashada Beckera. Autorką grafiki z okładki jest Tina Frank.

Nie ma więcej wpisów