5   +   5   =  

Panowie z Franz Ferdinand w zeszłym roku byli jedną z gwiazd Coke Live Music Festiwalu, kto był na ich koncercie wie, jak świetnie prezentują się na żywo zarówno muzycznie jak i wizualnie.

FF wydali także w zeszłym roku swój czwarty studyjny album pt. Right Thoughts, Right Words, Right Action. Kolejnym singlem, promującym to wydawnictwo będzie kawałek Fresh Strawberries, którego oficjalna premiera planowana jest na 7 kwietnia.

Panowie jednak postanowili zaskoczyć fanów i jednocześnie udowodnić, że potrafią się świetnie posługiwać językiem niemieckim. Właśnie podzielili się z fanami utworem, który znajdzie się na stronie B singla Fresh StrawberriesErdbeer Mund.

Mimo mojej ogromnej sympatii do Franz Ferdinand słuchanie tego kawałka sprawia mi wątpliwą przyjemność – uprzejmie proszę, aby jednak pozostali przy angielskim. Może to tylko moje uprzedzenie, ale niemiecki nigdy nie brzmiał dla mnie dobrze, ani w mowie, ani (tym bardziej) w śpiewie. Zresztą przekonajcie się sami jak Franz Ferdinand brzmią po niemiecku:

Nie ma więcej wpisów