MK (Marc Kinchen) jest jedną z najciekawszych postaci na scenie house. Debiutował w latach 90. historycznym niemal remixem dla Nightcrawlers Push The Feeling On (MK Revisited Dub). Potem pojawiły się kolejne znakomite produkcje, które pokazały jak unikalny, wyrazisty styl – zmieniający scenę house na zawsze – stworzył Marc.

Tzw. MK dubs (house’owe wersje z okrojonymi, pociętymi wokalami, oparte na deepowym, garage’owym rytmie) stały się jego znakiem rozpoznawczym i źródłem zleceń na taneczne rekonstrukcje od gwiazd pokroju Janet Jackson, M-People, Pet Shop Boys.

Po ponad dekadzie milczenia, MK wrócił na scenę w 2011 roku kompilacją Defected Presents House Masters – MK i błyskawicznie zaczął zdobywać zamówienia na nowe remiksy (Lana Del Rey, Disclosure, Storm Queen, Sub Focus, London Grammar, Huxley)

Najnowszą produkcją MK jest jego remix dla Rudimental – piosenka Powerless jest szóstym singlem z ich albumu, a remiksy są dostępne od 26.02. na rynku.

Dla miłośników tego stylu oraz na nastrojenie się na taneczny weekend, polecam znakomity Essential Mix, jaki w tym miesiącu Marc Kinchen nagrał dla BBC Radio 1. Jest to esencja jego stylu i przegląd najlepszych brzmień house & garage z lat ’95-14.

Nie ma więcej wpisów