Trzeba przyznać, że Czesi wiedzą, jak zachęcić festiwalowiczów do tego, by w całym przekroju muzycznych wydarzeń, które odbędą się letnich miesiącach, wybrać właśnie te, które odbędą się właśnie za naszą południową granicą.

Od kilku tygodni na bieżąco śledzimy w redakcji to, co do zaoferowania w tym roku będzie miał Colours of Ostrava. Uwadze nie powinien umknąć Wam również Rock for People, który również ma w zanadrzu kilka perełek.

W poprzednim tygodniu ogłoszono pierwszego headlinera, którym okazał się być Tom Odell. W tym tygodniu dołączają do niego kolejni artyści.

Pierwszym z nich jest duet brytyjskich producentów i DJ-ów – Chase & Status. Co prawda, można zastanawiać się nad tym, co przedstawiciele mocniejszej elektroniki, która opiera się głównie na d’n’b, dubstepie i grime będą robić na rockowym festiwalu, jednak dla prawdziwych fanów muzyki nie powinno to stanowić wielkiej różnicy. Liczy się bowiem świetna zabawa, a tej podczas występu Brytyjczyków z pewnością nie zabraknie.

Organizatorzy zadbali również o fanów brzmienia lat 80. W Hradec Králové wystąpi electropopowa formacja z Nowej Zelandii – The Naked and Famous. W zeszłym roku ukazał się ich drugi krążek – zatytułowany In Rolling Waves. Co prawda, nie powtórzył on sukcesu debiutu, ale również zyskał pozytywne opinie krytyków i publiczności. Podczas występu grupy na Rock for People na pewno usłyszymy zarówno nowy materiał, jak i ich największe przeboje.

Nie ma więcej wpisów