W tym roku odbędzie się już 3. edycja festiwalu Soundrive Fest. Od 4 do 6 września gdański klub B90 ugości wielu artystów i fanów niszowej, undergroundowej muzyki.

Jest to jeden z najmłodszych Polskich festiwali, który pomimo młodego wieku gościł takich artystów, jak Connan Mockasin, Team Ghost, Still Corners czy iamamiwhoami. W tym roku pierwszy dzień będzie poświęcony tylko polskim wykonawcom muzyki alternatywnej. Jako pierwsi zostali ogłoszeni głównie artyści brytyjscy, choć nie tylko. Na postoczniowym terenie pojawią się takie gwiazdy, jak: Blaenavon, Islet, Yuck, Fiction, Vuvuvultures i Planet of Zeus.

Blaenavon – to trójka chłopaków z Hampshire. Grają ogólnie rozumiany indie rock i ich pierwsze single zostały ciepło przyjęte przez brytyjskich dziennikarzy i tamtejsze stacje radiowe. Każdy z członów zespołu ma 17 lat, jednak pomimo tego ich muzyka brzmi bardzo dojrzale i jest przepełniona głęboką wrażliwością.

Islet – pochodzą z Walii i jak sami twierdzą, gają muzykę eksperymentalną. Nie boją się szukać i bawić się swoją muzyką z słuchaczem. Ich nieprzewidywalne koncerty pełne są psychodelicznych motywów, dzieki czemu może przebić zeszłoroczny występ grupy Connan Mockasin.

Yuck – to grupa pochodząca z Londynu. Swoi drugim albumem Glow & Behold odeszli od niesfornych melodii zawartych na debiucie. Album nagrywany był w 19-wiecznym kościele z dala od cywilizacji i gwaru miasta. Zespół specjalizuje się w typowym dla Wielkiej Brytanii rocku.

Fiction – to londyński kwintet, który silnie inspiruje się latami osiemdziesiątymi. Ich rytmiczna, lekko psychodeliczna muzyka zapewniła im rozgłos. Ich utwór Big Things został wykorzystany do jednaj z reklam Forda. Niedługo ukaże się ich album The Big Other. Muzycy zapowiadają, że materiał zawarty na niej będzie relaksujący i spokojniejszy, niż wcześniejsze nagrania.

Vuvuvultures – ich ciekawa nazwa świetnie oddaje ich muzykę. Wszystko to dzięki czwórce indywidualistów o mocnych charakterach, którzy potrafią ze sobą współpracować, pomimo tego, że ich muzyczne upodobania nieco się różnią. Chętnie mieszają rock i pop, nadając im ciekawy, undergroundowy klimat.

Planet of Zeus – to grecka kapela z Aten grająca heavy rock. Ich energetyczna, mocna muzyka idealnie sprawdza się na koncertach. Świetnie łączą gitarowe riffy z ciekawym wokalem i lekko tanecznym duchem. Muzycy mieli okazję zagrać z takimi gwiazdami, jak Red Fang czy Ozzy Osbourne.

Nie ma więcej wpisów