Szykuje się nowe, najwyraźniej cykliczne, święto muzyki w Poznaniu. Spring Break Showcase Festival & Conference to pionierskie na polskim rynku wydarzenie – impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników – zapewniają organizatorzy.

Impreza będzie trwać od 24 do 26 kwietnia, a koncerty, których w sumie będzie niemal pięćdziesiąt, będą odbywać się w sześciu miejscach w centrum Poznania – w Klubie Blue Note, na Scenie Pod Minogą, w Meskalinie, Dragonie i Kawiarni Nocnej Kisielice, natomiast festiwalowe centrum mieścić się będzie w Centrum Kultury Zamek.

Tym samym, kupując trzydniowy karnet na to wydarzenie, będzie trzeba poważnie zastanowić się jak rozplanować czas, aby wyciągnąć z tego jak najwięcej. A jest z czego wyciągać! W ciągu tych trzech dni przed poznańską publicznością zaprezentują się między innymi: Artur RojekMagnificent MuttleyKaseciarzWeeping BirdsThe Ploy czy świeżynki z The Dumplings i Terrific Sunday. Pełna lista zespołów poniżej, natomiast szczegółowy harmonogram koncertów ma się pojawić wkrótce.

Pierwsza przymiarka do zorganizowania takiego wydarzenia miała miejsce już w zeszłym roku. Jednak wtedy pod nazwą Spring Break 12 kwietnia 2013 roku w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się koncerty czterech wykonawców: Skubasa, Brodki, zespołu Hey i Kamp! Dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że impreza przybiera nieco inną, bardziej rozbudowaną i o wiele ciekawszą formę – z pewnością czegoś takiego brakowało w stolicy wielkopolski, a Ci, którzy zdecydują się wziąć w niej udział, z pewnością nie będą tego żałować.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Fast Forward i Centrum Kultury Zamek, a partnerami są Agencja Go Ahead, Instytut Adama Mickiewicza, Europejskie Targi Co Jest Grane oraz Music Foto Kolektiv.

Muzyczne wiosenne przesilenie w Poznaniu

Nie ma więcej wpisów