Nadchodzi nowe, mówi strona internetowa Juliana Casablancasa, na której ukazała się właśnie zapowiedź kolejnej solowej płyty artysty. Wszystko wskazuje na to, że wspierać go będzie towarzysząca grupa The Voidz. Niestety, ani data ukazania się krążka, ani jego tytuł nie są jeszcze znane.

Z samego krótkiego filmiku można jednak wysnuć kilka wniosków na temat muzyki, którą wkrótce zaprezentuje lider zespołu The Strokes. Pośród obrazów przedstawiających Casablancasa z zespołem, uliczne protesty i stare gry komputerowe słychać próbki kilku utworów. Post-punkowy początek przykuwa uwagę linią basu, po nim atakuje mocny punkowy rytm kolejnego kawałka, a znajdują się tu i spokojniejsze fragmenty.

Warto przypomnieć, że Amerykanin ma na swoim koncie jedną solową płytę, Phrazes for the Young, z 2009 roku. Najświeższym jego dokonaniem jest gościnny występ w utworze Instant Crush duetu Daft Punk, zawierającym się na obsypanej nagrodami płycie Random Access Memories

Póki co poniższa zapowiedź daje więcej pytań niż odpowiedzi, sprawdźcie jednak sami, czy takie brzmienie Juliana Casablancasa wam odpowiada.

Nie ma więcej wpisów