Dziś premiera czwartego albumu angielskiego kwartetu Metronomy. Następca nominowanej do Mercury Prize The English Riviera pojawił się w sklepach.

Joseph Mount (główny kompozytor, wokalista, klawiszowiec i gitarzysta), Oscar Cash (saksofon, chórki, gitara, klawisze), Anna Prior (perkusja, śpiew) oraz Gbenga Adelekan (gitara basowa, śpiew) po raz kolejny udowowdnili, że nie są zespołem, który skupia się tylko i wyłącznie na jednym rodzaju brzmieniu. Świadomie eksperymentują dźwiękami i tym razem poszli o krok dalej.

Na płycie Love Letters przenoszą nas w muzyczne lata 70. i 80. XX wieku, a swoje inspiracje garściami czerpią od Sly And The Family Stone, The Zombies, The Supremes czy Love. Całość została nagrana w londyńskim Toe Rag Studios, w których pełno jest starego, analogowego sprzętu do rejestracji dźwięku. I takie właśnie brzmienie zostało uchwycone na najnowszej płycie Brytyjczyków.

To zupełnie nowe, odmienne brzmienie, do tego które do tej pory nagrywała ekipa Metronowmy. Jak wyjaśnił Joseph: „nastał odpowiedni czas, aby spróbować czegoś nowego”.

Nie ma więcej wpisów