Dunka Karen Marie Ørsted od dobrych kilku lat tworzy autorską muzykę,  w której łączy brzmienia z pogranicza muzyki pop, indie i eleketro. Jednak to 2014 rok jest w jej karierze momentem przełomowym. Wszystko za sprawą albumu No Mythologies To Follow.

Zaczęło się od nagrnia wspólnego numeru z producentem Diplo, następnie gościnnym udziałem w utworze Dear Boy wyprodukowanym przez Avicii jednak nie spoczęła na laurach i w ramach muzycznej ekspansji wyruszyła w trasę z AlunaGeorge i Major Lazer. Warto dodać, że Dunka ma także po swojej stronie jedne z najbardziej opiniotwórczych muzycznych magazynów w Europie, które w taki oto spsoób opisują jej styl: brytyjski magazyn Q uznał jej muzykę za zwichrowany pop zdolny zachwycić fanów zarówno Rihanny, jak i Grimes a tygodnik NME określił ją jako ostry jak lód pop z wielkim sercem i jeszcze silniejszym wokalem.

Dziś premiera jej debiutanckiej płyty, na której znajdziecie wszystkie dotychczasowe hity, które sprawiły, że MØ została okrzyknięta jedną z największych nadziei muzycznych 2014 roku.

Tracklista No Mythologies To Follow:
1. Fire Rides
2. Maiden
3. Never Wanna Know
4. Red In The Grey
5. Pilgrim
6. Don’t Wanna Dance
7. Waste Of Time
8. Dust Is Gone
9. XXX 88 feat. Diplo
10. Walk This Way
11. Slow Love
12. Glass

Nie ma więcej wpisów