Jeśli komuś nie wystarczają polskie festiwale, a jednocześnie nie chce wydawać majątku na ich odpowiedniki u naszych zachodnich sąsiadów, może udać się na czeski Colours of Ostrava lub słowacki Pohoda Festival, których to listy wykonawców prezentują się coraz bardziej imponująco.

Do składu tego ostatniego dołączyli właśnie Goldfrapp, którzy promować będą wydany w ubiegłym roku znakomity album Tales of Us.

Na swoim szóstym krążku duet Goldfrapp – Gregory ponownie zwrócił się w stronę nastrojowego folku całkowicie porzucając taneczne elektro, które było ich wizytówką przez lata. Dziesięć czarujących piosenek, które składają się na Tales of Us bardziej pasuje do kameralnego klubu niż na festiwalową scenę, ale Alison Goldfrapp z pewnością skorzysta z okazji, aby przypomnieć publiczności również swoje starsze dokonania.

Wśród ogłoszonych do tej pory artystów słowackiego festiwalu są m.in. Tricky, Suede, Disclosure, Moderat, Kraftwerk oraz Tame Impala, więc warto rozważyć wycieczkę w tamte strony pomiędzy 10 a 12 lipca.

Nie ma więcej wpisów