Błażej Król znany jest jako połowa UL/KR, który tworzył razem z Maurycym Kiebzakiem – Górskim. UL/KR jednak po wydaniu zaledwie dwóch krążków oraz zachwyceniu całego muzycznego i medialnego świata postanowiło zawiesić swoją działalność, a Król postanowił ruszyć w świat tym razem w wersji solo. Piszą o nim jako o jednoosobowym fenomenie i faktycznie coś w tym jest.

Pierwszy singiel pt. Szczenię zapowiadający premierę jego debiutanckiego krążka Nielot ujrzał światło dzienne w styczniu i z miejsca wywołał falę zachwytów. W przypadku Błażeja Króla chyba nie mogło być inaczej, klimat utworu jest bardzo podobny do twórczości znanej z duetu UL/KR – ta sama gęsta, nieco duszna atmosfera i tekst pełen niepokoju. Już 22 marca będzie można się przekonać co skrywa pozostała część płyty, utwory znajdujące się na albumie wybrzmią w Warszawie w Cafe Kulturalna.

Czy Król powtórzy sukces jaki odniósł UL/KR? Singiel pokazuje, że to całkiem prawdopodobne. Po koncercie odbędzie się afterparty, na którym Król zaprezentuje specjalny dj-set, a tańce przez resztę nocy rozkręcać będą zaproszeni na tę okazję przyjaciele. Umarł Król, niech żyje Król!

Kiedy: 22.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: 22:00
Wstęp: 25 zł – koncert / 10 zł impreza

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów