Całe Austin i wielu fanów muzyki czy filmu żyje teraz festiwalem SXSW. Pośród wielu aktywności, koncertów czy pokazów filmowych swoją premierę miał dokument Floriana Habichta biorący na celownik zespół Pulp.

Film dokumentuje ostatni koncert grupy, zagrany w 2012 roku w rodzinnym Sheffield i jest próbą spojrzenia na to właśnie miasto, jak i na całość kariery Brytyjczyków. Wgląd w historię zdaje się dawać podtytuł: Film o Życiu, Śmierci i Supermarketach… Zdanie to najlepiej podsumowuje, co ludzi w Pulp wciąż urzeka – melodyjne kawałki i inteligentne teksty, szczerze opowiadające o otaczającej rzeczywistości. Nic dziwnego, że udało im się sprzedać ponad 10 milionów albumów na całym świecie, ustanawiając Common People czy Disco 2000 hitami dekady.

Nie bez znaczenia jest również osobowość lidera. Jarvis Cocker, posiada niewątpliwy magnetyzm. Tembr głosu, garderoba czy specyficzny sposób poruszania się na scenie, tworzy z niego niezwykle charyzmatycznego frontmana. Próbkę filmu Pulp możecie obejrzeć poniżej. Dystrybucja na Wyspach ma zacząć się w czerwcu, więc miejmy nadzieję, że dokument przygarnie któryś z polskich festiwali.

)

Nie ma więcej wpisów