Tego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. Led Zeppelin zasłużyło się muzyce na tyle, że jest już to zespół – legenda, którego nie wypada nie znać. Ich trzy pierwsze albumy to po prostu: Led Zeppelin, Led Zeppelin II i Led Zeppelin III. Klasyka sama w sobie – nie trzeba było wymyślać dziwnych, zawiłych tytułów, bo muzyka broniła się sama.

Wspominam o tym, ponieważ Warner Music postanowiło wydać reedycję tych trzech krążków. Zostaną one wzbogacone o zdjęcia, które nie zostały wcześniej ujawnione i parę utworów, których również nie było możliwości usłyszeć wcześniej. Dla przykładu: do Led Zeppelin zostanie dodany koncert zespołu nagrany w Paryżu w 1969 roku, na Led Zeppelin II znajdą się remiksy i wcześniej nieudostępniony utwór La La.

Za remastering całości odpowiedzialny jest sam Jimmy Page. Odświeżone Led Zeppelin, Led Zeppelin II i Led Zeppelin III będą do nabycia już 2 czerwca, więc wszyscy fani mogą zacząć zacierać ręce. Tym bardziej, że to dopiero początek, bowiem Warner Music zamierza wydać chronologicznie wszystkie studyjne albumy zespołu.

Nie ma więcej wpisów