Chet Faker to artysta wyjątkowy. Chyba każdy kto chociaż raz spotkał się z jego twórczością śmiało może stwierdzić, że ten muzyk urzeka głosem i czaruje charyzmą.

Na wyżyny popularności wyniósł go cover utworu Diggity z repertuaru Blackstreet. Utwór został umieszczony na australijskim portalu blogowym i z prędkością światła rozeszła się echem po Internecie. Sukces ten był bodźcem do wydania pierwszej autorskiej EP-ki zatytułowanej Thinking in Textures, która ukazała się w Australii w 2012 r.

W końcu przyszła na nagranie długograjacego albumu, który stanowi kontynuację EP-ki z 2012 roku. Krążek Built on Glass trafi do sprzedaży już na początku kwietnia.

“Cały album nagrałem w domu, w moim prywatnym studiu, które stanowił mały wynajęty pokój znajdujący się w sąsiedztwie targu mięsnego w północnym Melbourne. Był to niskobudżetowy projekt, do realizacji którego wykorzystałem niedrogi sprzęt. To mój pierwszy długogrający krążek nad którym pracowałem, w związku z czym nie zależało mi na wysokiej jakości nagrań. Bardziej chodziło mi o oddanie autentyczności brzmienia w warunkach w jakich powstawały utwory i ta autentyczność stanowi największą wartość mojego albumu. Lirycznie, chciałem pokazać jak bezpośrednio moje życie wpłynęło na moją muzykę” – mówi Chet Faker.

Pierwszym singlem zwiastującym debiutancki album Australijczyka jest utwór Talk Is Cheap. Kilka dni temu Chet Faker zadebiutował w słynnym Boiler Roomie, w którym w swój set wplótł kawałek zatytułowany 1998.

Tracklista płyty Built on Glass:

1. Release Your Problems
2. Talk Is Cheap
3. No Advice (Airport Version)
4. Melt (feat. Kilo Kish)
5. Gold
6. To Me
7. /
8. Blush
9. 1998
10. Cigarettes & Loneliness
11. Lesson In Patience
12. Dead Body

Nie ma więcej wpisów