To właśnie dziś do sklepów trafił najnowszy krążek zespołu Foster The People zatytułowany Supermodel. Tym albumem Amerykanie po raz kolejny szykują się na podbój list przebojów, na których gościli trzy lata temu za sprawą płyty Torches. Czy tak się stanie? Okaże się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Najnowsza płyta Foster The People została wyprodukowana przez Marka Fostera (lidera zespołu) i Paula Epwortha – producenta singla Skyfall, Rolling in the Deep Adele, dwóch płyt Florence and the Machine czy krążka Silent Alarm Block Party. Zatem sukces najnowszej płyty amreykańskiego bandu murowany? Wszystko na to wskazuje, że Supermodel będzie cieszył się podobnym powodzeniem jak ich debiut.

Przypomnę, że płyta Torches uplasowała się na 8. miejscu listy sprzedażowej w Stanach Zjednoczonych co sprawiło, że zdobył status złotej płyty. Album odnisół także spory sukces w Australii pokrywając się platyną. Chłopakom z FTP przypadła także nominacja do najważniejszych nagród muzycznych Grammy. W kategorii Best Alternative Music Album musieli jednak uznać wyższość Bona Ivera.

Jaki był koncept na płytę Supermodel? Ten album porusza temat współczesnej popkultury i konsumenckiego podejścia do życia. Skupia się przede wszystkim na kwestiach społecznych i dotyka brzydką stronę kapitalizmu.

Nie ma więcej wpisów