Wczoraj ogłoszony został kolejny rzut warszawskiej imprezy, odbywającej się między 9 i 10 maja na terenie Soho Factory. Na Free Form Festival pojawi się australijski duet didżejski Flight Facilities. Z rodzimej sceny muzycznej będzie można zobaczyć natomiast kolektyw Beats Friendly, który jednocześnie będzie kuratorem Sceny Klubowej. Ta dwójka artystów dołącza do ogłoszonych już takich nazwisk jak Jon Hopkins, Charli XCX, MØ, Klaxons, czy Simian Mobile Disco.

Flight Fascilites, jak większość artystów ich pokroju, zaczynali od remiksów, by w 2010 uderzyć przebojowym Crave You z Giselle Rosselli na wokalu. Od tego czasu panowie nie przestają pracować, zaopatrując parkiety w kolejne hity. Koncert na Free Form Festivalu będzie pierwszą okazją do zobaczenia duetu na polskiej ziemi.

Z kolei Beats Friendly obchodzą w tym roku swoje dziesięciolecie, co ciekawie zgrywa się z (a jakże) dziesiątą edycją festiwalu. Specjalnie na tę okazję reaktywuje się oryginalny skład kolektywu, czyli NOVIKA, Gama, Bartek Winczewski, Harper, Lexus, Rawski, Lipstick, Petter Von Coil i Grom. Jako kuratorzy mają pole do popisu, i jak obiecują organizatorzy, szykuje się eklektyczna podróż przez dekadę.

Nie ma więcej wpisów