There’s Something About The Music Da Slammin Phrogz było disco-house’owym hymnem, który wybrzmiewał w klubach całego świata w roku 2000. Dziś kolej na najnowszą produkcję Mia Twin & Kasp There’s Something About You EP, która ukazuje się jako winyl 7. kwietnia nakładem Soundbar Records.

Duet jest ostatnio niezwykle twórczy: niedawno pisaliśmy o ich produkcji Dub Me, potem pojawił się ich rework Heartbeat na SP Manhookera oraz solowe wydawnictwo Kacpra Black Water dla niemieckiego labelu Yarn Audio.

Na najnowszej EP utrzymanej w deep-house’owej stylistyce, usłyszycie 2 utwory: tytułowy oraz Until We’re Gone. Oryginalne wersje wzbogacone są 2 remixami. Kozber zaskakująco prowadzi nas w rejony downtempo przechodząc z sali tanecznej prosto do chillout-roomu. Natomiast remix Adama Zasady wyciąga z There’s Something About You cały parkietowy potencjał, nasycony surową, tech-house’ową wibracją.

Iza i Kacper to uzdolnieni muzycy i DJ-e, a ich wykształcenie muzyczne słychać bardzo wyraźnie w harmonii i brzmieniu własnych kompozycji. Ponieważ Mia Twin śpiewała w chórze i potrafi grać na pianinie, oczekuję następnej płyty w klimacie garage i soulful-house. A może powrócą jednak do fascynacji organicznym drum’n’bassem? Whatever! Oczekujcie muzyki tanecznej najwyższej jakości.

Nie ma więcej wpisów